Maailma kõige ohtlikumad ametid

Kas sinu töökoht on ohtlik? Võib-olla on sulle vahepeal tundunud, et mõnikord lasevad su bossid tööohutuse reegleid liialt tihti kõrvust mööda. Nii võib ju olla, aga kohe kindlasti ei muuda see olukord su töökohta nii ohtlikuks kui järgnevasse nimekirja kuuluvad ametid.

Muide, mõned inimesed peavad kasiinos töötamist ohtlikuks. Tegelikult on kasiinodes meeletult ranged reeglid, mis kindlustavad selle, et kellegi elu ei satuks ohtu. Mõnikord tekivad pokkerilaua või ruletirulli juures arusaamatused ja võimalikud konfliktid. Paremates kasiinodes on töötajad koolitatud, et hoida ära füüsilisi konflikte, mis võiksid kellegi tervist ohustada.

Mägigiidid

Kujuta ette, et sa pead igal oma tööotsal trotsima looduse kõige karmimaid külgi. See pole töö, mida saaksid teha inimesed, kes on füüsiliselt nõrgad. Lisaks tugevale füüsilisele ettevalmistusele vajavad mägigiidid raudseid närve ja väga head otsustusvõimet. Vaatamata isikuomadustele ja oskustele võib ikkagi mägigiidiks olemine kujuneda väga ohtlikuks tööks. Ilmastikuolud muutuvad ruttu ja algselt ohutuna näiv matk võib muutuda elavaks põrguks.

Kaskadöörid

Selles pole vist kahtlustki, et kaskadööriks olemine võib nõuda su elu! Sõites autodega kaljudelt alla ja hüpates kõrgetest hoonetest autokatusele – see jätab päris palju ruumi eksimusteks. Pealegi on neidki kaskadööre, keda pannakse ägeda filmistseeni purki saamiseks põlema või lastakse koertel pureda. Loomulikult on neil vastav kaitseriietus ja väljaõpe, ent siiski on see töö põrgulikult ohtlik.

Tuletõrjujad

Tulekahjude kustutamine on amet, mis on osadele inimestele südamelähedane juba lapsepõlvest ja mis sunnib neid täiskasvanuikka jõudes päästeametisse õppima minema. Tegu on ühe parajalt ohtliku töökohaga, sest tuli võib ootamatult kontrolli alt väljuda ja isegi kaitseriietuses oleva tuletõrjuja manalateele viia.

Kosmonaudid

Tavaliselt ei peeta kosmonaute just ohtliku ameti esindajateks, ent vaatame esmalt statistikat ja teeme siis järeldusi! Alates Venemaa ja Ameerika kosmoseprogrammide loomisest on läinud kosmosesse umbes 430 kosmonauti. Arvestades, et nende hulgas on 34 hukkunut, siis see teeb üsna kõrge suremuse protsendi võrreldes nii mõnegi teise elualaga.

Metsalangetajad

Pikad töötunnid, suured puud ja teravad saed. Otse loomulikult on metsas tööd tegevatel inimestel suurem tõenäosus töö käigus vigastada või surma saada võrreldes tavapäraste kontoritöötajatega. Kõige hullemad õnnetused juhtuvad siis, kui inimesed on tööpostil alkoholi või muid meelemürke tarbinud. Mootorsaed ja narkootikumid ei kuulu absoluutselt kokku!