Lihtpanus ennustusportaalides

Money line ehk lihtpanus on kõige arusaadavam panustamisviis. Spordiennustustel osalejad teevad lihtpanuseid üksnes sellele, kes võistluse võidab. Täpsem punktide osakaal pole siinkohal oluline. Panus on ainult selle kohta, kes lõpuks võitjaks tuleb.

Vaatame üht näidet, kus A meeskonnale ennustusportaali (totalisaator) poolt määratud koefitsient on -150, aga B meeskonnale määratud koefitsient on +130.

Esiteks tuleb vaadata, kas arvu ees on pluss või miinus. Meeskonnal, kelle koefitsiendi ees on plussmärk, on väiksem võiduvõimalus – selle näite puhul meeskonnal B. Sel põhjusel võib neile panustades saada ka suurema võidu, kui nad võitma peaksid. Plussi või miinuse olemasolu ei tähenda samas suurt erinevust, kuna väljamaksed käivad sarnase põhimõtte alusel.

Erinevus on järgnev:

+130 suuruse koefitsiendiga on meeskonna B peale panustades võit 130€ iga panustatud 100€ korral. Kui keegi teeks 100€ suuruse panuse meeskonna B peale, ja meeskond B võidaks, oleks tema võit 130€. Sarnane põhimõte kehtib iga summa puhul. Kui mängu pandaks 200€, oleks väljamakse 260€. Seesugusel kujul koefitsiente kasutatakse, et väljamaksetest oleks lihtsam aru saada, sest vahel on võimaliku väljamakse arvutamine keerukas, eriti varem, kui selleks polnud veebilehtedel spetsiaalseid kalkulaatoreid.

Miinusmärk tähendab aga seda, kui palju peab keegi panustama, et võita 100€. Kui keegi teeks 150€ suuruse panuse meeskonna A kasuks, ja meeskond A võidaks, siis võidaks ta 100€. Kui mängija teeks 300€ suuruse panuse ning A võidaks, saaks mängija 200€. Proportsioon on sarnane, ent oluline on, kas tegu on + või – märgiga. Kui plussmärk ütleb põhimõtteliselt, kui palju võib saja euro eest võita, siis miinust tuleb vaadata teisiti – kui palju tuleb mängu panna, et sada ühikut võita.