Fakte pokkeri kohta, mida ilmselt veel ei teadnud

Pea kõik on kuulnud, mis on pokker, suurem osa inimestest oskab seda ka mängida; võita aga vähesed. Ometi võib seda pika ajalooga mõjukat ja populaarset mängu julgelt legendaarseks kutsuda. Nagu legendidega ikka, on alati võimalik selle kohta midagi uut teada saada. Jagame mõningaid huvitavaid lugusid, mis avavad teilegi pokkerimaailmas toimuva laiemat tähendust.

  • Selleks, et töötada eliitkasiino (kasiino internetis) turvamehe või uksehoidjana, peab olema nägude peale väga hea mälu, kuna peast tuleb mäletada kõigi prestiižsemate ülikoolide aastaraamatuid, täpsemalt ära tunda lõpetajad. Seda just pokkeri või blackjacki puhul. Miks, te küsite? Väga lihtne – geeniuse ajudega tudengid või matemaatikud on sageli suuri summasid võitnud, kuna oskavad kaarte loendada. Selliste tarkpeade pokkerilauda istumise vältimiseks tehakse kõva ennetustööd – osavaid matemaatikuid lihtsalt ei lubata kasiinodesse sisse.
  • Kui pidada pokkerit spordialaks, siis on tegu maailma kõige tulusama spordialaga. Eks on kõik kuulnud astronoomilistest summadest, mis näiteks jalgpallis tiirlevad. Pokker ületab aga neid kõiki – mõne võistluse auhinnafond võib olla koguni 44 miljonit dollarit.
  • Kõige pikem katkematu pokkerimäng kestis 48 tundi, 55 minutit ja 58,5 sekundit. Mäng toimus 2013. aasta 13. detsembrist kuni 15. detsembrini Filipiinidel. Võidufondi suurus ses mängus oli 71 000 USA dollarit, ent võitja Damon Schulenberger viis koju 18 240 dollarit. Turniir on oma kestvuse tõttu kirjutatud ka Guinnessi rekordite raamatusse.
  • Guinnessi raamatusse on kirjutatud ka prantslane Bertrand “Elky” Grospelier, kes tunni jooksul jõudis osaleda 62 erineva netipokkeri laua mängudes. Rekord püstitati 2009. aasta 28. aprillil ning vähemasti praeguseks ei ole keegi seda ületanud.
  • Tänased pokkerimängurid seda ilmselt ei usuks, aga varem mängiti pokkerit üksnes 20 mängukaardiga. Võrreldes seda tänapäevase variandiga, kus on 52 kaarti, tundub asi isegi naljakas, kuigi tuleb arvesse võtta, et mängus ei saanud osaleda üle nelja mängija. 52 kaardiga hakati pokkerit mängima alles 19. sajandi keskpaigas.