Elektroonilised lahendused töötervishoiu jaoks

Elame muutuvas maailmas, kus aina enam tõstavad pead kõikvõimalikud nutilahendused. Töötervishoiu valdkond ei jää viimastest arengutest kohe kindlasti kõrvale, sest aina enam rakendatakse selles vajalikus erialas nutirevolutsiooni vilju. Kindlasti tasub sul uurida oma tööandjalt, kas ka sinu organisatsioonis on võimalik rakendada viimasel ajal eriliselt esile kerkinud elektroonilisi lahendusi. Järgnevalt teemegi põgusa ülevaate osadest võimalikest arengutest, mis aitavad viia töötervishoiu uuele tasemele.

Elektroonilised infopangad

See pole sugugi saladus, et töötajate kohta kogutakse enamikes ettevõtetes üsna palju andmeid. Osad nendest andmetest on tervishoiu seisukohast üsna kasutud, kuid aina enam tullakse välja üllatavate viisidega, kuidas on tegelikult võimalik pealtnäha infomürana tunduvat andmestikku kasulikult ära kasutada. Võtame näiteks inimeste postikoodid. Iseenesest ei tohiks ju selline asi kuidagi tervishoidu puudutada? Tegelikult on võimalik epideemiate – ka gripiepideemiate – korral hakata kaardistama gripi levikut töötajate seas. On võimalik näha, millised töötajad elavad põhiliste kollete juures. Teoreetiliselt on nendega võimalik ühendust võtta ja paluda neil eriti ettevaatlik olla.

Mobiilsed äpid

Suurtes konglomeraatides võib tekkida ootamatuid tööohutuse ohuolukordi igapäevases praktikas. Näiteks võib tegu olla keemiatehasega, kus hakkab ühes laboris mingi ohtlik aine lekkima. Kõikidel töötajatel võiks olla nutiäpp, mis annab koheselt teada ilmnenud intsidendist. Äppi seadistades on võimalik volitada erinevaid kasutajaid saama isesuguste ohutasemete kohta teavitusi. Ideeliselt tähendab see seda, et hetkega saavad kõik vastava vastutusvaldkonnaga inimesed teate: “Palun tulla hädakorralisele koosolekule!”. Samal ajal saavad tavatöötajad sõnumi: “Palun vältige laborite koridori Sektor C6 ja C8 alal!” Sedaviisi on võimalik juba ette programmeerida võimalikke käitumismustreid, mis muudab kõikidele töötajatele ohuolukorra vähemal määral riskantseks.

Integreeritus riiklike andmebaasidega

Mõnes töökohas on juba kandideerimisel vajalik see, et inimene oleks puhas nakkushaigustest ja muudest kimbutavatest ohtudest, mis võivad kaastöötajaid või kliente nakatada. Kahjuks tuleb ette olukordi, mille käigus inimesed varjavad oma haiguseid. Kui eraettevõtetel, kes on saanud endale vastava loa, on parem integreeritus riiklike andmebaasidega, siis tulemuseks on vägagi positiivne asjade käik. Nimelt saavad tööandjad juba aegsasti teada, kui kedagi võiks tööle kandideerimisest diskvalifitseerida tervisenäitajate põhjal.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *